Informacje
Przydział służbowy

 

                                        Chorągiew Wielkopolska 

im. Powstańców Wielkopolskich

Hufiec ZHP Poznań - Wilda
im. Jana Kasprowicza

      V Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych

                                  im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich

 

 

 

aktualizacja: 2016-11-15 20:51:59
Kim jesteśmy?

      Pełna nazwa to 92 Poznańska Drużyna Harcerska "Orzeł" im. 3 Kompanii "AGAT". Oficjalnie drużyna powstała w roku 2002 (więcej o tym w dziale Nasza historia).Obecnie działamy w V Szczepie Drużyn Harcerskich i Zuchowych Hufca ZHP Poznań-Wilda. Pomimo, że nasza jednostka macierzysta znajduje się na Wildzie, to wyjątkowo drużyna (jak i cały szczep) działa na terenie Os. Czecha przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4.

 

    Więcej o naszej drużynie dowiecie się poniżej i w innych działach serwisu.

aktualizacja: 2016-11-15 20:56:58
Co robimy?

      Drużyna opiera swoją działalność na zabawie, służbie i samodoskonaleniu. Zbiórki, rajdy, biwaki i obozy to podstawa w naszej pracy. Za ich pomocą organizujemy czas sobie nawzajem. Zastępy w swojej pracy wykorzystują różne narzędzia metodyczne takie jak stopnie, sprawności, zadania zespołowe. Dzięki nim staramy się nauczyć naszych harcerzy pracy w grupie (współpracy), odpowiedzialności i samodzielności - czyli rzeczy bardzo przydatnych niezależnie od tego kim się jest i co się robi.

     Drużyna podejmuje też służby zarówno na rzecz środowiska harcerskiego jaki i ogólnospołecznego. Staramy się uczestniczyć w życiu całego Hufca i Chorągwi poprzez udział w różnego typu akcjach. W dużej mierze akcje te mają charakter ogólnospołeczny i charytatywny. Włączamy się w takie przedsięwzięcia jak świąteczna Zbiórka żywności, WOŚP, Betlejemskie światełko Pokoju. Staramy się podejmować współpracę z innymi instytucjami. Aktywnie włączamy się w życie naszej parafii.

 

 

 

aktualizacja: 2016-11-15 20:59:20
Jak nas złapać?

     Miejsce gdzie odbywają się zbiórki to harcówka naszego Szczepu w szkole na Os. Czecha (harcówka znajduje się w podziemiu - najlepiej spytać w portierni). Nawet jeśli akurat będzie tam miała miejsce zbiórka innej drużyny to i tak warto o nas zapytać (zbiórki w harcówce odbywają się głównie w godzinach późno-popołudniowych 17-20).

Innym znakomitym sposobem jest kontakt e-mail: 
92pdh@poznan-wilda.pl.
Tą drogą można najszybciej skontaktować się bezpośrednio z drużynowym.

Oprócz tego można nam zostawić wiadomość w komendzie hufca (ul. Kosińskiego 9, w bramie pierwsze drzwi po prawej).

 

aktualizacja: 2016-11-15 21:02:08
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional
Hufiec Poznań-Wilda zhp.pl